Úvod >

Ohlédnutí za závodem 2017

28. 8. 2017

V neděli 9. dubna se v historickém areálu pevnosti Josefov konal již 7. ročník přespolního běhu s názvem Jaroměřský kros. Tratě vedené po josefovských šancích letos přilákaly opět více než 430 závodníků z různých koutů republiky a také ze sousedního Polska. Jak by ne, vždyť závod byl zařazen do běžeckého poháru Iscarex, byl Přeborem Královéhradeckého kraje v přespolním běhu pro rok 2017 a dále Přeborem České republiky ČOS (České obce sokolské). Historické prostředí josefovské pevnosti bylo doplněno i dobovým prvkem, neboť závod byl tradičně zahájen výstřelem z děla. Poděkování patří střelmistrům z Klubu přátel Josefova. ,,Počasí bylo „objednané‘‘, jak říká ředitel závodu Jirka Pour, ,, sluníčko, sluníčko a sluníčko‘‘. Již tradičně byl odstartován také vložený závod handicapovaných sportovců, kterého se zúčastnilo 30 dětí. Osvědčeným závodem byl opět Hobby běh a letos s novinkou Hobby běh s pejskem, kde si může zaběhat pro zdraví a zábavu opravdu kdokoliv, startovné v tomto běhu bylo charitativním příspěvkem pro vložený závod handicapovaných a bylo velmi hezké, že mnozí ze závodníků přispěli i vyšší částkou, než bylo předepsané startovné. V cíli čekala odměna nejen pro páníčky, ale samozřejmě i pro pejsky. O závodníky se starali také maséři a pro startující byly masáže zcela zdarma. Potěšující je i zájem těch nejmladších závodníků. Letos se jich do minizávodu přihlásilo 32 a vůbec nevadí, že nejmenší dětičky jej absolvují ještě za doprovodu rodičů! Vždyť co se v mládí naučíš…A jak skončil závod v hlavních kategoriích? Nejrychlejší byl Radek Hübl z Vencl týmu v čase 42:30 v hlavní kategorii mužů a nejrychlejší ženou byla Táňa Metelková z TJ Sokol Hradec Králové v čase 18:28. Vše měřeno elektronickou čipovou časomírou firmy Irontime. Celá akce byla organizována s podporou TJ Sokola Jaroměř, Města Jaroměř, Královéhradeckého kraje, Kooperativy, Profiinstalu, Beas pekárny Lično, JUTA Dvůr Králové, Autoprofi Jaroměř, Danone, firmou Běžecká škola Jirky Poura „Běhám zdravě“ a dalších. Originální kovové trofeje běžců pro první tři závodníky v každé kategorii byly vyrobeny v kovářské dílně Střední školy řemeslné v Jaroměři. Poděkování patří všem trenérům a dobrovolníkům z řad rodičů jaroměřských atletů, kteří celou akci pilně připravovali. Příští rok se bude konat závod v tradičním prostředí a na stejných certifikovaných tratích v neděli 8. dubna 2018.